Tarcze pilarskie

Właściwa tarcza pilarska do pracy w warunkach specyficznych dla danego materiału
Pilarki tarczowe, zarówno stołowe, jak i ręczne, są stosowane jako narzędzia do wykonywania dłuższych, precyzyjnych cięć prostych. Piła tarczowa może być wyposażona w różnego rodzaju tarcze, dzięki czemu zawsze można pracować z odpowiednim materiałem. Wybór tarcz pilarskich jest niemal nieograniczony pod względem typu, konstrukcji i jakości.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Precyzyjne cięcia dzięki odpowiedniej tarczy pilarskiej

Zasadniczo rozróżnia się tarcze pilarskie jednoczęściowe i tarcze pilarskie złożone.

Jednoczęściowa piła tarczowa: Te piły są wytłaczane z kawałka taśmy stalowej. Następnie wykonuje się obróbkę mechaniczną zębów o pożądanym kształcie. Zęby w tym miejscu są nieuchronnie tak grube jak reszta brzeszczotu, dlatego też sensowne jest ich ustawienie. Zęby nastawne zapobiegają zakleszczeniu lub zablokowaniu się brzeszczotu.

Brzeszczot kompozytowy: krawędzie tnące wykonane z węglika spiekanego lub innego materiału są przylutowane do metalowego korpusu, zwykle ze stali HSS lub HSS-E albo z węglika spiekanego (brzeszczot z węglika spiekanego). Ze względu na proces produkcji zęby węglikowe są zawsze szersze niż materiał korpusu nośnego. Ustawienie nie jest więc konieczne.

Wybór piły tarczowej zależy od różnych czynników.

Podstawowym czynnikiem jest oczywiście materiał, który ma być cięty. Ale i tu nie można uogólniać. Przy wyborze dużą rolę odgrywa wilgotność drewna, a także to, czy drewno ma być cięte wzdłuż czy w poprzek włókien.

Piły tarczowe różnią się przede wszystkim geometrią cięcia zęba piły.

Dotyczy to nie tylko kształtu pojedynczego zęba, ale także liczby zębów. Ponadto, tarcza piły tarczowej musi być dostosowana do prędkości pracy piły lub prędkości cięcia. Przy wyborze brzeszczotu należy również wziąć pod uwagę oczekiwaną jakość cięcia.

W piłach tarczowych stosuje się następujące kształty zębów:

  • Ząb płaski: Brzeszczoty z zębem płaskim służą do zgrubnego piłowania drewna zgodnie z kierunkiem włókien.
  • Wymienne zęby: Brzeszczoty z wymiennymi zębami są często nazywane brzeszczotami uniwersalnymi. Nadaje się zarówno do cięć wzdłużnych, jak i poprzecznych.
  • Wydrążony ząb: Podczas piłowania powierzchni fornirowanych ważne jest, aby pracować bez wyrywania. Jest to możliwe dzięki wydrążonym zębom. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na prędkość cięcia.
  • Ząb trapezowy: Ten typ jest stosowany do płyt lakierowanych lub powlekanych.
  • Połączenie zęba trapezowego i płaskiego: dzięki tej konstrukcji możliwe jest cięcie bez wyrywania z odprowadzaniem wiórów. Te piły tarczowe są używane do cięcia materiałów płytowych i tworzyw sztucznych.

Wysokiej jakości brzeszczot zapewniający czyste cięcie

Oprócz drewna, twardego drewna i tworzyw sztucznych, do materiałów, które są przecinane pilarką tarczową, należą materiały płytowe, powlekane płyty wiórowe, cienkie metale, w tym metale nieżelazne, oraz beton zbrojony włóknami. Każdy materiał wymaga specjalnego brzeszczotu. Szczególnie w przypadku cięcia drewna profesjonalista sięga po tarczę pilarską o dużej liczbie zębów. Te uniwersalne brzeszczoty są wyposażone w zęby wykonane z twardego metalu i zapewniają wysoką jakość cięcia.

Zobacz oceny
Nasze oceny Allegro
100,0%

klientów poleciło tego sprzedającego przez ostatnie 12 miesięcy

5

zgodność z opisem

5

usługi sprzedającego

-

koszty wysyłki

Oficjalny sklep buythis.pl na Allegro.
Buy This NIP: 8151591888