Nitownice do nitów i nitonakrętek

Nitownice służą do nitowania – jednej z najstarszych technik łączenia. Proces ma początki sięgające epoki brązu. Obecnie technika nitowania jest wysoce wyspecjalizowana, a do wykonania wysokiej jakości połączeń zgodnie z wymaganiami potrzebne są specjalne narzędzia. W dzisiejszych czasach statki czy samoloty budowane są przy użyciu optymalnego narzędzia do nitowania. Po prostu nie sposób wyobrazić sobie codziennego życia bez nitów.

1 2

Wyświetlanie 1–72 z 73 wyników

Narzędzie do nitowania, pneumatyczne lub ręczne

Z biegiem czasu opracowano kilka procesów nitowania.

W zależności od wymagań stosuje się różne nity:

 • Nity jednostronnie zamykane lub nity zrywalne
 • Nity drążone
 • Solidne nity
 • Nity rozprężne
 • Nity gwintowane
 • Nity plastikowe

Wymagane są następujące narzędzia:

 • Szczypce do nitowania na ślepo
 • Nitownica pneumatyczna
 • Pistolet do nitów jednostronnie zamkniętych

Nitownice do warsztatu i na budowę

Tam, gdzie spawanie nie wchodzi w grę, często stosuje się nity pełne. Jednak o wiele bardziej powszechne w rzemiośle jest nitowanie za pomocą nitów jednostronnie zamkniętych i szczypiec nitujących. Wszędzie tam, gdzie blacha jest używana do napraw, nity jednostronnie zamykane są często wybieraną metodą nitowania, ponieważ oprócz nitów potrzebna jest tylko para szczypiec do nitów jednostronnie zamykanych.

Jeśli dwa elementy mają być ze sobą skręcone, po obu stronach znajdują się mniej lub bardziej wystające krawędzie sześciokątne. Należy oczywiście uwzględnić miejsce na to, które często nie jest dostępne. Nitowanie za pomocą nitów jednostronnie zamykanych i szczypiec do nitów jednostronnie zamykanych jest nie do rozwiązania, ale pozwala zaoszczędzić czas i przede wszystkim miejsce. Nie masz gwintu i dlatego nie potrzebujesz odpowiedniego klucza czy śrubokręta – wystarczy nitownica z odpowiednim noskiem. Nitowanie ma ogromne zalety.

Profesjonalne narzędzia do nitowania: szczypce i pistolety nitujące w różnych rozmiarach.

Wysokiej jakości narzędzia do nitowania w wielu wzorach i od profesjonalnych producentów, takich jak Gesipa, są dostępne w naszym sklepie internetowym. Ponadto istnieje duży wybór nitów jednostronnie zamykanych i nitów pełnych o różnej wytrzymałości i z różnych materiałów, takich jak: nity stalowe, nity miedziane, nity aluminiowe.

Narzędzie pneumatyczne do zastosowań profesjonalnych

Profesjonalne narzędzie do nitowania jednostronnego firmy Gesipa nie tylko działa szybko i niezawodnie, zasilanie energią za pomocą akumulatora, sprężonego powietrza lub napięcia sieciowego jest przeznaczone do długotrwałej ekonomicznej pracy. Ponadto dzięki korzystnemu wyważeniu profesjonalne narzędzia dobrze leżą w dłoni i zapobiegają przedwczesnemu zmęczeniu przy ciągłej pracy. Jednak profesjonalny nitownica może być również użyta do osadzenia nakrętki nitu jednostronnie zamykanego, gdy połączenie ma być wykonane poprzez przykręcenie.

Szczególnie w tych branżach, w których połączenie jest tylko sporadycznie wykonywane przez nitowanie, rzemieślnicy stosują szczypce do nitowania ręcznego, najczęściej do nitów jednostronnie zamkniętych. Dzięki poręcznym szczypcom nitującym można tworzyć nity z materiałów o mniejszej grubości i z cieńszymi nitami. Szczególnie w ciasnych miejscach praktyczniejsze w użyciu są szczypce do nitowania.

Jakie są rodzaje nitownic?

 • nitownice ręczne,
 • nitownice pneumatyczne,
 • nitownice akumulatorowe.

Do czego przydaje się nitownica?

Nitownica służy do łączenia ze sobą materiałów różnego rodzaju za pomocą nitów lub nitonakrętek. Proces ten nazywany jest nitowaniem.