Technika nitowania

Nitowanie stałe jest jedną z najstarszych technik łączenia. Jej początki sięgają epoki brązu. Obecnie technika nitowania jest wysoce specjalistyczna, a do wykonania wysokiej jakości połączeń zgodnie z wymaganiami potrzebne są specjalne narzędzia. Obecnie statki i samoloty są budowane przy użyciu optymalnego narzędzia do nitowania. Nie można sobie wyobrazić codziennego życia bez nitów.

Technika nitowania - Kategorie
1 2 3 6 11 16

Wyświetlanie 1–72 z 1103 wyników

Nitownica elektryczna, pneumatyczna lub ręczna

Z biegiem czasu opracowano kilka procesów nitowania. W zależności od wymagań stosuje się różne rodzaje nitów:

  • Nity jednostronnie zamykane lub nity zrywalne
  • Nity drążone
  • Solidne nity
  • Nity rozprężne
  • Nity z gwintem
  • Nity z tworzywa sztucznego

Niezbędne są następujące narzędzia:

  • Szczypce do nitowania na ślepo
  • Nitownica pneumatyczna
  • Pistolet do nitów jednostronnie zamykanych

Narzędzia pneumatyczne do warsztatu – nitownice na plac budowy

Tam, gdzie spawanie nie jest możliwe, często stosuje się nity pełne. Nity pełne są umieszczane w otworze za pomocą przyrządu do osadzania łbów nitów i uchwytu. O wiele bardziej powszechne w rzemiośle jest nitowanie za pomocą nitów jednostronnie zamykanych i szczypiec do nitowania. Wszędzie tam, gdzie blacha jest używana do napraw, nity jednostronnie zamykane są często wybieraną metodą nitowania, ponieważ oprócz nitów potrzebne są jedynie szczypce do nitów jednostronnie zamykanych.

Jeśli dwa elementy mają być ze sobą skręcone, po obu stronach znajdują się mniej lub bardziej wystające krawędzie sześciokątne. Należy oczywiście wziąć pod uwagę miejsce, które często nie jest dostępne. Nitowanie za pomocą nitów jednostronnie zamykanych i szczypiec do nitów jednostronnie zamykanych jest nierozwiązywalne, ale pozwala zaoszczędzić czas, a przede wszystkim miejsce. Nie ma gwintu i dlatego nie jest potrzebny odpowiedni klucz ani śrubokręt – wystarczy narzędzie do nitowania z odpowiednim noskiem. Nitowanie ma wiele zalet.

Profesjonalne narzędzia do nitowania: szczypce i pistolety do nitowania w różnych rozmiarach

Wysokiej jakości narzędzia do nitowania w wielu wersjach i od profesjonalnych producentów, takich jak Gesipa, są dostępne w naszym sklepie buythis. Ponadto oferujemy duży wybór nitów jednostronnie zamykanych i nitów zrywalnych o różnej wytrzymałości i wykonanych z różnych materiałów (nity stalowe, miedziane, aluminiowe). Ponadto elementy złączne są również dostępne w postaci asortymentu nitów jednostronnie zamykanych.

Wiele połączeń jest nitowanych dużą liczbą nitów jednostronnie zamykanych, popularnie zwanych nitami wyskakującymi. Aby zakończyć proces pracy w jak najkrótszym czasie, ważne jest odpowiednie narzędzie – podobnie jak odpowiednie nity.

Profesjonalne narzędzie pneumatyczne do zastosowań profesjonalnych

Profesjonalne narzędzie do nitowania jednostronnego firmy Gesipa nie tylko działa szybko i niezawodnie, ale także dzięki zasilaniu za pomocą akumulatora, sprężonego powietrza lub napięcia sieciowego zapewnia długotrwałą, ekonomiczną pracę. Ponadto, dzięki korzystnemu wyważeniu, profesjonalne narzędzia dobrze leżą w dłoni i zapobiegają przedwczesnemu zmęczeniu podczas ciągłej pracy. Jednakże profesjonalna nitownica może być również używana do osadzania nitonakrętek, gdy połączenie ma być wykonane przez przykręcenie.

Szczególnie w tych branżach, w których połączenie jest wykonywane tylko sporadycznie za pomocą nitów, rzemieślnicy używają ręcznych szczypiec do nitowania, zwykle do nitów jednostronnie zamykanych. Poręczne szczypce do nitowania umożliwiają nitowanie materiałów o mniejszej grubości oraz stosowanie cieńszych nitów. Szczypce do nitowania są bardziej praktyczne w użyciu, zwłaszcza w ciasnych miejscach.