Szlifowanie, jako jeden z najstarszych procesów produkcyjnych służących do wykańczania powierzchni, wymaga obecnie szlifierek, które są elastyczne i uniwersalne. Szlifierka ręczna jest niezastąpionym narzędziem elektrycznym w wielu zawodach. Wyrównywanie małych i dużych powierzchni, łamanie krawędzi, fazowanie lub usuwanie materiału to codzienne zastosowania rzemieślników, w których elektryczna szlifierka ręczna znacznie ułatwia pracę. Znani producenci, tacy jak Bosch, DeWalt, Ryobi czy Makita, oferują szlifierki do profesjonalnego użytku do różnych zadań związanych ze szlifowaniem. Aby uzyskać optymalne wykończenie powierzchni i pracować wydajnie, należy wybrać właściwą szlifierkę z papierem ściernym odpowiednim dla danego materiału. Różne wymagania, jakie pojawiają się podczas szlifowania, powodują konieczność użycia profesjonalnej szlifierki. Znajdziesz tu nie tylko wysokiej jakości szlifierki, ale także istotne informacje na temat ich zastosowania – od wydajnych szlifierek kątowych po wysokowydajne szlifierki oscylacyjne i wszechstronne szlifierki wielofunkcyjne.

Wyświetlanie 1–24 z 131 wyników

Wysokiej jakości wykończenie powierzchni dzięki profesjonalnym maszynom szlifierskim

Dzięki wydajnym szlifierkom można szybko i równomiernie szlifować duże i małe powierzchnie o wysokim lub niskim współczynniku usuwania materiału. Szlifierki ręczne są zaprojektowane tak, aby wytrzymywały duże obciążenia i pracowały niezawodnie nawet w zastosowaniach profesjonalnych. Asortyment ten oferuje różnorodne rozwiązania do różnych prac szlifierskich.

W zależności od obszaru zastosowania oferowane są takie szlifierki, jak:

  • Szlifierki orbitalne
  • Szlifierki oscylacyjne
  • Szlifierki taśmowe
  • Szlifierki kątowe
  • Szlifierki proste
  • Multiszlifierka

Szlifierka delta z trójkątną płytą szlifierską to idealne narzędzie do małych i trudno dostępnych miejsc, takich jak narożniki, krawędzie i powierzchnie. W zależności od wymagań, dostępne są specjalne płyty i arkusze ścierne o różnej ziarnistości.

Szlifierka oscylacyjna jest odpowiednim narzędziem do obróbki drewna i metalu, umożliwiającym usuwanie różnych materiałów. Samoczynnie obracająca się tarcza szlifierska umożliwia uzyskanie dużych powierzchni o wysokiej wydajności usuwania materiału i wysokiej jakości powierzchni. Za pomocą szlifierki oscylacyjnej można również bardzo dobrze obrabiać nierówne powierzchnie różnych materiałów. Kompaktowa konstrukcja umożliwia również bardzo dobrą obsługę i precyzyjne prowadzenie. Szlifierka oscylacyjna bardzo dobrze nadaje się do szlifowania i usuwania cienkich warstw materiału, takich jak farba, z elementów o dużej powierzchni. Dzięki prostokątnemu kształtowi można doskonale szlifować powierzchnie, narożniki i krawędzie drzwi oraz mebli.

Szlifierka taśmowa z niekończącą się taśmą szlifierską nadaje się do obróbki płaskich elementów, takich jak długie deski drewniane lub grube płyty wiórowe, np. płyty OSB. Za pomocą szlifierki taśmowej można bardzo dobrze obrabiać duże powierzchnie z drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Taśmy szlifierskie są dostępne w różnych wymiarach i o różnej ziarnistości, dostosowanych do danego modelu maszyny.

Szlifierki kątowe są często stosowane w budowie maszyn do szlifowania, usuwania zadziorów i cięcia metalu, a także do wstępnych prac spawalniczych i wykańczania szwów spawalniczych. Za pomocą odpowiedniej tarczy tnącej można również ciąć materiały kamienne, takie jak beton, a dzięki tarczom do zgrubnego szlifowania można używać szlifierki kątowej do zgrubnego szlifowania.

Szlifierki proste mogą być używane do precyzyjnego szlifowania trudno dostępnych i wąskich miejsc pracy. Uniwersalna szlifierka prosta nadaje się również do cięcia. W przypadku wąskich, kanciastych narożników szlifierka prosta zapewnia dobre wyniki pracy i łatwą obsługę dzięki wąskim tulejom szlifierskim i smukłej konstrukcji.

Szlifierka wielofunkcyjna zapewnia funkcjonalną wszechstronność i elastyczność. Ta uniwersalna szlifierka może być używana z różnymi nasadkami do szlifowania, polerowania i wygładzania. Dzięki specjalnym akcesoriom multiszlifierka może być również używana do cięcia, żłobienia i frezowania. Szlifierka wielofunkcyjna jest szczególnie przydatna przy obróbce mniejszych powierzchni, profilów oraz przy szlifowaniu precyzyjnym krzywizn, wgłębień i kątów.

Bezpieczne szlifowanie z użyciem profesjonalnych szlifierek

Aby spełnić wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w sytuacjach, gdy operator jest narażony na wibracje, szlifierki ręczne posiadają kilka funkcji ochronnych, są nisko wibracyjne i zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii. Możliwość odsysania pyłu chroni drogi oddechowe operatora przed pyłem powstającym podczas szlifowania i zapewnia czystość w miejscu pracy. Do szlifowania na sucho szczególnie zalecana jest szlifierka z wbudowanym odciągiem pyłu. Osłony i maski ochronne służą jako ochrona oczu podczas szlifowania materiałów metalowych i zabezpieczają przed obrażeniami spowodowanymi przez pękające tarcze, unoszące się cząstki lub iskry.

Szlifierki z innowacyjną technologią akumulatorową

W ofercie znajduje się wiele profesjonalnych szlifierek akumulatorowych. Elektronarzędzia przewodowe, które wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego, są nieodpowiednie na placach budowy, na których nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Szlifierki akumulatorowe mogą być używane w sposób elastyczny i mają nieograniczony zakres ruchu. Szlifowanie w skomplikowanych pozycjach roboczych jest znacznie łatwiejsze bez przeszkadzającego kabla przyłączeniowego.

Dzięki innowacyjnej technologii akumulatorów nowoczesne akumulatorowe szlifierki ręczne mają wystarczającą moc i zapewniają długi czas pracy. Aby jeszcze bardziej wydłużyć czas pracy lub uniknąć przerw w ładowaniu, można dokupić ładowarki i akumulatory zamienne.
Różne materiały, takie jak drewno, metal czy tworzywo sztuczne, wymagają odpowiednich materiałów ściernych. Do narzędzi elektrycznych można znaleźć odpowiednie materiały ścierne i środki antyadhezyjne.

KOSZYK

close