Radia Budowlane

Wiadomości, nawet jeśli dotyczą tylko prognozy pogody czy też korków w drodze do domu po pracy, często przestają być słyszalne na placu budowy. Poszczególni specjaliści mają swoje własne, niewielkie rozwiązania w postaci smartfonów i minigłośników, ale jeśli wszyscy pracownicy na budowie lub w warsztacie mają mieć możliwość słuchania muzyki i wiadomości, pomocne może być tylko radio budowlane.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Radio wyposażone w Bluetooth, USB czy kartę SD?

Radio budowlane występują w niezliczonych kształtach i wersjach. Przed zakupem należy zastanowić się, gdzie dokładnie radio ma być używane. Czy chcę mieć tylko solidne radio, za pomocą którego będę mógł słuchać wybranych przez siebie stacji (FM, DAB), czy też cenię sobie takie funkcje, jak Bluetooth lub USB? Czy radio ma być zasilane z sieci, czy też ma być zasilane za pomocą akumulatorów?

Przede wszystkim radio budowlane jest zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż standardowe radio. Na placach budowy sprzęt elektryczny – wiertarki, wkrętarki i radia – musą być odporne na wstrząsy i uderzenia. Z tego powodu radia budowlane chronione są przez solidną obudowę, a niektóre Radia budowlane posiadają również ramki amortyzujące. Wysokiej jakości urządzenia, takie jak Bosch czy Makita, posiadają stopień ochrony minimum IP54, dzięki czemu są niezawodnie chronione przed pyłem i wodą. Radio budowlane może być również ustawione w miejscach, w których odbywa się cięcie piłą z powodu którego lecą wióry drzewne. Takie Radio nadają się również do użytku na zewnątrz. Woda deszczowa również nie ma na nie większego wpływu.

Radio na placu budowy w połączeniu z tabletami i notebookami

Oprócz solidnej obudowy, większość radioobdiorników budowlanych jest obecnie wyposażona w nowoczesne funkcje, takie jak, np. port USB, który jest już obowiązkowym wyposażeniem nowoczesnych urządzeń. Dzięki dodatkowym portom muzykę można odtwarzać również ze smartfonu, tabletu lub notebooka, co oczywiście znacznie rozszerza zakres możliwości odtwarzania dźwięku. Można też bez problemu podłączyć poprzez USB pendrive z zapisaną muzyką, a radio może służyć jako odtwarzacz MP3. Ponadto niektóre Radio budowlane są wyposażone w zintegrowaną stację dokującą, co znacznie ułatwia ich obsługę. Oczywiście wiele radioodbiorników wyższej klasy może odbierać nie tylko FM, ale także radio cyfrowe (DAB). Szczególnie na obszarach wiejskich, gdzie odbiór sygnałów MW i FM nie zawsze jest najlepszy, można wykorzystać DAB, aby uzyskać dobry dźwięk z radia. Radio cyfrowe ma jednak także wady, ponieważ nie wszystkie stacje można odbierać w ten sposób.

Radio zasilane bateryjnie

Pozostaje jeszcze kwestia zasilania. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu jesteś po bezpiecznej stronie, zwłaszcza tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Chociaż na placach budowy prawie zawsze jest dostęp do prądu dla oświetlenia i narzędzi, gniazdka są często niewystarczające, więc nie ma miejsca na wtyczkę radiową. Jeśli podczas pracy często zmieniasz miejsca, radio budowlany zasilany bateryjnie może oczywiście jeszcze bardziej podkreślić swoje zalety. W porównaniu z radiem bateryjnym, ten zasilany z sieci jest oczywiście lepiej przystosowany do pracy ciągłej. Wiele modeli może pracować na oba sposoby. Często obecnie stosowane są również porty umożliwiające zasilanie radia za pomocą baterii używanych w pozostałych elektronarzędziach z tej samej serii.

Zobacz oceny
Nasze oceny Allegro
100,0%

klientów poleciło tego sprzedającego przez ostatnie 12 miesięcy

5

zgodność z opisem

5

usługi sprzedającego

-

koszty wysyłki

Oficjalny sklep buythis.pl na Allegro.
Buy This NIP: 8151591888