Klucze Udarowe

Odkręcanie i dokręcanie śrub z kluczem do nakrętek lub odkręcanie i przykręcanie śrub mocujących to główne obszary zastosowań narzędzi wkręcających. Klucz udarowy elektryczny umożliwia wielokrotnie szybszą pracę niż tradycyjna wkręcanie za pomocą rąk i kluczy. Ponadto możliwe jest precyzyjne przenoszenie momentu obrotowego oraz jego regulacja. Znajdziesz u nas klucze takich marek, jak: MILWAUKEE, Makita czy Bosch.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 25

Dokręcanie i odkręcanie śrub przy użyciu klucza udarowego

Dokręcanie i odkręcanie śrub – do takich zadań prawdziwi profesjonaliści używają akumulatorowych kluczy udarowych. Wydajne narzędzie o dużej szybkości pracy, bez uciążliwych kabli pomaga w codziennej pracy.

Szybkie i bezpieczne wkręcanie lub odkręcanie śrub

Pojęcie „klucz udarowy” opisuje zasadę działania tego typu narzędzia: jest ono napędzane przez jednostajny ruch obrotowy silnika. Obroty te nie są przenoszone bezpośrednio na wrzeciono robocze, lecz na mechanizm udarowy. W tym przypadku stały ruch obrotowy silnika jest przekształcany w ruch impulsowy – znany również jako uderzenie lub uderzenie młotkiem. W rezultacie uderzenia te generują niezwykle wysokie momenty obrotowe, które działają bezpośrednio na odpowiednie połączenie śrubowe. Mówiąc prościej, akumulatorowy kluczy udarowych można porównywać z kluczem oczkowym, w którym do ruchu obrotowego wykonywane są uderzenia młotka. Efekt uderzenia powoduje zwiększenie momentu obrotowego i poluzowanie zapieczonej śruby lub zapewnienia szczelne połączenie nakrętki ze śrubą.

Pod względem wydajności akumulatorowe klucze udarowe oferują zdumiewający zakres możliwości. W zależności od urządzenia, maszyny osiągają momenty obrotowe w zakresie od około 80 do 1000 niutonometrów.

Obszary zastosowań akumulatorowych kluczy udarowych

Ten typ maszyny jest idealny do dokręcania śrub. Duża prędkość pracy, bezpieczne luzowanie i łączenie połączeń śrubowych to obszary zastosowań tego typu narzędzi.

Zalety akumulatorowego klucza udarowego stają się widoczne przy wykonywaniu ciasnych połączeń wymagających szczególnie dużych sił lub przy wykonywaniu wielu połączeń śrubowych. Klasycznym obszarem zastosowań jest na przykład budownictwo metalowe. Akumulatorowe klucze udarowe zapewniają cenne usługi podczas tzw. „twardego wkręcania”, czyli wkręcania wkrętów w metal. Na tym specjalnym typie maszyny polegają również monterzy suchej zabudowy, którzy codziennie wykonują wiele prac związanych z wkręcaniem wkrętów. Akumulatorowe klucze udarowe są także stosowane w sektorze motoryzacyjnym. Udowadniają swoją skuteczność podczas odkręcania śrub kół, zawieszenia lub naprawy silników.

Zasadniczo akumulatorowe klucze udarowe to profesjonalne narzędzia, które spełniają wysokie wymagania zastosowań profesjonalnych. Coraz szersza gama produktów i coraz niższe ceny sprawiają, że ambitni majsterkowicze coraz częściej sięgają po te potężne maszyny. Klasyczne zastosowania w domu to wymiana kół samochodowych lub obróbka drewna, gdzie używa się wielu wkrętów.

Imponujące cechy urządzenia

Nowoczesne generacje maszyn zachwycają bogactwem funkcji i możliwości. Silniki bezszczotkowe gwarantują zachowanie wartości i trwałość w maszynach przeznaczonych do użytku profesjonalnego. W zależności od modelu, prędkość obrotów i uderzeń można regulować maksymalnie w trzech stopniach. Zwiększa to nie tylko bezpieczeństwo pracy, ale także jakość jej wyników. Wiele akumulatorowych kluczy udarowych posiada takie funkcje, jak regulacja prędkości obrotowej oraz możliwość pracy w przód i w tył. Uwzględniają one również wymagania ergonomiczne dotyczące uchwytu. Precyzyjne wskaźniki poziomu naładowania informują o pozostałej pojemności akumulatora. Wydajne ładowarki zapewniają ciągłość pracy dzięki wykorzystaniu drugiego akumulatora.

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na następujące kwestie
Przyjrzyj się dokładnie narzędziom, które bierzesz pod uwagę. Dzięki temu praca z akumulatorowym kluczem udarowym będzie niezawodna i wygodna. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze maszyny należy kierować się jej przeznaczeniem. Wybierz urządzenie tak, aby akumulatorowy klucz udarowy idealnie pasował do śrub i nakrętek, z którymi chcesz pracować. Do różnych połączeń mogą być potrzebne różne urządzenia. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy zwrócić uwagę na:

Napęd

Proste modele bazują na silnikach ze szczotkami węglowymi. Wysokiej jakości akumulatorowe klucze udarowe mają silniki bezszczotkowe. Z reguły mają one zwartą budowę, nie wymagają konserwacji i są trwałe.

Bateria

Szczegółowo sprawdź baterię: niektóre modele są sprzedawane bez baterii, inne z jedną lub kilkoma bateriami. W większości przypadków akumulatory pracują pod napięciem 18 V. Pojemność akumulatora oznacza ilość dostarczanej przez niego energii.

Moment obrotowy

Moment obrotowy ma decydujące znaczenie dla wydajności pracy akumulatorowego klucza udarowego. Obowiązuje tu zasada: Im twardszy materiał i im większa średnica śruby, tym większy moment obrotowy. W przypadku bardziej miękkich materiałów i mniejszych śrub wystarczą niższe momenty obrotowe.

Liczba obrotów i udarów

Liczba obrotów i suwów jest ważnym wskaźnikiem prędkości roboczej. Im więcej uderzeń na minutę, tym szybciej można wykonać pracę.

Uchwyt narzędziowy

Najpopularniejszym uchwytem narzędziowym jest nadal czworokąt zewnętrzny ½ cala. Umożliwia dołączanie różnych załączników. Gniazdo sześciokątne ¼ cala jest odpowiednie do małych śrub. Adaptery z akcesoriów umożliwiają stosowanie obu uchwytów na jednym narzędziu.

Ergonomia, wymiary i masa

Po wielu godzinach pracy akumulatorowy klucz udarowy powinien pewnie leżeć w dłoni i nie być zbyt ciężki. Należy pamiętać, że maszyna będzie docierać do narożników i kątów.

Inne cechy Kluczy udarowych

Zapoznaj się z pozostałym wyposażeniem i dodatkowymi funkcjami: oświetlenie LED lub uchwyty do zawieszania ułatwiają codzienną pracę. Elektroniczne układy zabezpieczające silnik i akumulator pomagają utrzymać wartość narzędzia.

Odpowiednie akcesoria

Przy wyborze akcesoriów należy kierować się tą samą jakością, co przy wyborze akumulatorowego klucza udarowego. Obciążenie udarowe stawia wysokie wymagania narzędziom i gniazdom (nakrętkom). Upewnij się, że wytrzymają one ogromne obciążenia. Na marginesie: narzędzia z chromowanymi powierzchniami nie nadają się do stosowania z akumulatorowymi kluczami udarowymi, ponieważ mogą pękać lub odpryskiwać, powodując obrażenia. Zapasowe akumulatory chronią przed niepożądanymi przerwami w pracy.

Zobacz oceny
Nasze oceny Allegro
100,0%

klientów poleciło tego sprzedającego przez ostatnie 12 miesięcy

5

zgodność z opisem

5

usługi sprzedającego

-

koszty wysyłki

Oficjalny sklep buythis.pl na Allegro.
Buy This NIP: 8151591888