Profesjonalizm wymaga wydajnych i bezpiecznych narzędzi ogrodniczych
Oprócz planowania i projektowania ogrodów, do różnorodnych zadań firm zajmujących się architekturą krajobrazu należy również pielęgnacja terenów zielonych i krajobrazu. Przy pielęgnacji ogrodów, parków i publicznych terenów zielonych ogrodnik krajobrazowy polega na niezawodnych i wytrzymałych narzędziach ogrodniczych i maszynach ogrodniczych. Narzędzia i maszyny ogrodnicze, które umożliwiają szybki postęp prac, są wydajne i spełniają wymogi bezpieczeństwa są często wykorzystywane w zastosowaniach profesjonalnych. Znajdziesz u nas narzędzia ogrodowe i maszyny ogrodnicze spełniające wysokie wymagania, takich renomowanych producentów jak Ryobi, Makita czy Graphite.

Wyświetlanie 1–24 z 165 wyników

Szeroki wybór narzędzi ogrodowych

Przy wyborze narzędzia ogrodniczego, oprócz jego przeznaczenia, ważną rolę odgrywa rodzaj napędu. W tym przypadku specjalista ma do wyboru:

  • Benzynowy
  • Elektryczny przewodowy
  • Elektryczne zasilanie akumulatorowe

Wertykulatory, nożyce do żywopłotu, piły łańcuchowe, nożyce do trawy i kosy do zarośli są dostępne z różnymi rodzajami napędu. Zastosowanie decyduje również o rodzaju napędu. W przypadku komercyjnego wykorzystania narzędzi i maszyn ogrodniczych ważna jest ich moc i wydajność. Pod tym względem przodują narzędzia spalinowe, zwłaszcza w przypadku pił łańcuchowych. Ponadto narzędzia spalinowe zapewniają taką samą swobodę ruchu jak narzędzia ogrodowe zasilane akumulatorem. W przypadku rozdrabniaczy, które muszą rozdrabniać silne gałęzie na mulcz i kompost, zaleca się stosowanie rozdrabniaczy spalinowych do użytku profesjonalnego, a elektrycznych – do użytku prywatnego i półprofesjonalnego. Na rynku dostępne są wysokiej jakości akumulatorowe nożyce i sekatory do żywopłotu, akumulatorowe nożyce do krzewów lub akumulatorowe nożyce do trawy z wydajnymi akumulatorami litowo-jonowymi, które doskonale nadają się do zastosowań komercyjnych. Wykorzystanie urządzeń bezprzewodowych jest interesujące dla firm zajmujących się kształtowaniem krajobrazu ze względu na kompatybilne systemy akumulatorowe. Akumulatorowe narzędzia elektryczne są odpowiednie do pielęgnacji mniejszych ogrodów, ponieważ zakres ruchu jest ograniczony przez przewód. W dużym ogrodzie z dużą ilością trawnika do zastosowań profesjonalnych lepiej sprawdzają się urządzenia akumulatorowe o dobrej zdolności magazynowania energii lub spalinowe maszyny ogrodowe, takie jak spalinowe podkaszarki do trawy lub wertykulatory spalinowe.

Narzędzia ogrodnicze i maszyny ogrodnicze o wygodnej obsłudze

Niezależnie od tego, czy chodzi o akumulatorowe kosy do zarośli, elektryczne nożyce do żywopłotu czy wertykulator spalinowy, wysokiej jakości narzędzia ogrodnicze, które umożliwiają szybkie postępy prac, są nie tylko wydajne, ale także zapewniają wysoki komfort obsługi. Obejmuje to szybką gotowość do pracy oraz przejrzysty i łatwy dostęp do elementów sterujących. Dobra manewrowość wertykulatora elektrycznego lub aeratora do trawników to ważne cechy jakościowe, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Ciężar sprzętu odgrywa również ważną rolę, jeżeli ma on być używany przez długi czas, co często ma miejsce w sektorze komercyjnym. Jednostki ciężkie są bardziej nieporęczne i szybciej ulegają zmęczeniu. Jeśli chodzi o obsługę, dobre narzędzia mają antypoślizgowe powierzchnie na uchwytach i rękojeściach oraz elementy sterujące z praktyczną funkcją automatycznego przesuwania. Elektryczne lub akumulatorowe teleskopowe nożyce do żywopłotu są idealne do cięcia w trudno dostępnych miejscach. W przypadku narzędzi zasilanych z akumulatorów zaleca się stosowanie wskaźników naładowania, aby sprawdzić rezerwy energii. Dobre narzędzia ogrodowe renomowanych marek oferują również korzyści w zakresie akcesoriów, konserwacji i dostępności części zamiennych. Serwisowanie narzędzi przez producenta lub wyspecjalizowanych sprzedawców jest ważnym czynnikiem, zwłaszcza w przypadku działalności komercyjnej.

Sprawdzone narzędzia ogrodowe pod kątem bezpieczeństwa pracy

Sprawdzone kosy do zarośli, nożyce do żywopłotu lub kosy spalinowe są bezpieczne nie tylko w przypadku komercyjnego wykorzystania narzędzi ogrodniczych. Przy wyborze narzędzi bardzo dokładnie należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Wysokiej jakości narzędzia ogrodowe renomowanych producentów są certyfikowane, standaryzowane i testowane pod kątem bezpieczeństwa. Oprócz niezbędnych środków ochrony osobistej podczas pracy z narzędziami tnącymi, takich jak ochrona głowy i uszu, odzież ochronna i okulary ochronne, wysokiej jakości maszyny ogrodowe oferują mechanizmy zabezpieczające. Układ przeciwzakłóceniowy w nożycach do żywopłotu, dodatkowe uchwyty w ciężkich narzędziach, wyłączniki bezpieczeństwa, zabezpieczenie przed uderzeniem lub przeciążeniem to funkcje, które oferuje markowe narzędzie. Ponadto przed użyciem należy zawsze sprawdzić, czy narzędzie nie jest uszkodzone i czy działa prawidłowo. Regularna pielęgnacja i konserwacja narzędzi jest również niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa i trwałości pracy. Ostrza, noże i krawędzie tnące powinny być regularnie ostrzone przez specjalistę, a w razie uszkodzenia wymienione na oryginalne części zamienne.

KOSZYK

close