W profesjonalnym ogrodnictwie i architekturze krajobrazu pielęgnacja i strzyżenie trawników w dużych parkach i na terenach zielonych to codzienna rutyna. W przypadku dużych trawników, które muszą być koszone także przez prywatnych użytkowników posiadających rozległe ogrody, często stosuje się kosiarki samojezdne lub traktory do koszenia trawy. Jednak w przypadku mniejszych trawników kosiarki samojezdne nie zawsze są odpowiednie, ponieważ nie są wystarczająco zwrotne i ograniczają mobilność. Ponadto zakup i konserwacja traktorków do trawy są bardziej kosztowne. Kosiarki ręczne, akumulatorowe lub elektryczne i spalinowe wymagają nieco wysiłku fizycznego, ale są uniwersalne, wydajne i tańsze w zakupie. Tutaj dowiesz się, który model najlepiej spełni Twoje wymagania, a także poznasz wysokiej jakości kosiarki do trawy, kosiarki automatyczne i odpowiednie akcesoria.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Mocna i wytrzymała kosiarka spalinowa

Kosiarka spalinowa nadaje się szczególnie do koszenia dużych powierzchni, a mocny silnik benzynowy umożliwia bezproblemowe koszenie wilgotnej i wysokiej trawy. W dużych ogrodach i na terenach zielonych kosiarka spalinowa zapewnia dużą swobodę ruchu. Nie trzeba stale uważać na uciążliwy kabel, a koszenie wokół drzew, krzewów i innych przeszkód odbywa się bez uciążliwego plątania się kabla. Nowe maszyny można uruchamiać bez większego wysiłku za pomocą linki rozruchowej, rozrusznika elektrycznego lub przycisku rozruchowego. Dostępne są również kosiarki spalinowe z napędem na koła. Tego typu kosiarki znacznie ułatwiają manewrowanie na nierównej lub pagórkowatej powierzchni. Na rynku dostępne są również innowacyjne kosiarki z kilkoma biegami. W tych kosiarkach można wygodnie regulować prędkość, aby dostosować ją do indywidualnego chodu. Przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji te urządzenia są również trwałe, a przede wszystkim idealne do solidnego użytkowania.

Elektryczne kosiarki do trawy

Elektryczne kosiarki do trawy są popularne i często używane w sektorze prywatnym. Te lekkie i zwrotne kosiarki zapewniają wystarczającą elastyczność w przypadku ogrodów o średniej i małej powierzchni, pomimo kabla. Ponadto kosiarki elektryczne są znacznie cichsze niż kosiarki spalinowe. W międzyczasie producenci oferują kosiarki elektryczne z silnikami o większej mocy, które bez problemu tną wysokie trawy. Użytkownicy, dla których kosiarki ręczne nie są rozwiązaniem, a którzy chcą kosić trawę w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i przy mniejszym poziomie hałasu, bardzo dobrze radzą sobie z kosiarkami elektrycznymi. Kolejną zaletą jest to, że kosiarki elektryczne wymagają mniej czynności konserwacyjnych niż modele spalinowe.

Akumulatorowe kosiarka do trawy

Kosiarka akumulatorowa zapewnia dużą swobodę ruchu, a także wygodne prowadzenie dzięki niewielkiemu ciężarowi. Ponadto kosiarki akumulatorowe, podobnie jak kosiarki elektryczne, są przyjazne dla środowiska i znacznie cichsze niż kosiarki spalinowe. Dzięki wydajnym akumulatorom litowo-jonowym o dużej pojemności nie trzeba rezygnować z mocy i czasu koszenia kosiarkami akumulatorowymi. Przy zakupie kosiarki akumulatorowej należy zwrócić szczególną uwagę na wydajność akumulatorów, ich pojemność i czas ładowania. W zależności od wielkości trawnika zalecane jest posiadanie drugiego zapasowego akumulatora.

Kosiarka automatyczna i kosiarka automatyczna

Niezależnie od tego, czy chodzi o duże, czy małe trawniki, kosiarka automatyczna jest uniwersalna, pozwala zaoszczędzić ogromną ilość czasu i nie wymaga obecności. Ponieważ kosiarki automatyczne zasilane akumulatorem koszą również cicho i w sposób przyjazny dla środowiska, urządzenia do samodzielnej obsługi stają się coraz bardziej popularne. Po jednorazowym zainstalowaniu przewodu granicznego na początku, kosiarka automatyczna nie wymaga później zbyt wiele uwagi. W regularnych odstępach czasu należy sprawdzać i w razie potrzeby wymieniać tylko ostrze kosiarki. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu kosiarka automatyczna może być używana bez wyrzutów sumienia także późnym wieczorem. Dla użytkowników posiadających płaskie trawniki, którzy niechętnie podejmują się czasochłonnych zadań związanych z ich pielęgnacją, kosiarka automatyczna jest odpowiednim narzędziem ogrodniczym.

Przed zakupem należy sprawdzić, jakie kryteria są decydujące dla danej kosiarki do trawy. W naszej ofercie znajdują się różne modele wysokiej jakości kosiarek renomowanych producentów takich jak Makita, Dedra czy Graphite.

KOSZYK

close