Systemy BLDC i AVT w elektonarzędziach Makita

Systemy BLDC i AVT w elektonarzędziach Makita Zostaw komentarz

Makita swoje narzędzia produkuje i sprzedaje nieprzerwanie od 1958 roku. To właśnie tak długi czas na rynku pozwolił firmie rozwinąć technologię produkcji oraz jakość sprzedawanych produktów do bardzo wysokiego poziomu.

Makita rozwija swoje elektronarzędzia w oparciu o własne, autorskie technologie, które wciąż udoskonala. Z tego co udało nam się ustalić, własnych systemów technologicznych, używanych w narzędziach Makita posiada 18. Są to mniej lub bardziej zaawansowane systemy, ale powstawanie kolejnych oznacza jedynie dalszy rozwój firmy.

W tym wpisie omówimy dwa główne, najczęściej spotykane i najbardziej cenione przez użytkowników technologie, a mianowicie BLDC – silnik bezszczotkowy oraz AVT – technologię antywibracyjną – redukującą drgania.

BLDC -wysokie osiągi z silnikiem bezszczotkowym

Bezszczotkowy silnik prądu stałego BLDC

Bezszczotkowy silnik prądu stałego BLDC

Wydajniejsza produkcja energii w porównianiu ze szcztkowym silnikiem prądu stałego, ze względy na brak strat wskutek tarczia wywoływanego przez szczotki, co pozwala na uzyskanie niższego natężenia prądu i zmniejszenie ilości wytwarzanego ciepła powstającego zazwyczaj w wyniku tarcia szczotek oraz zwiększenie czasu pracy na jednym ładowaniu akumulatora

Dłużysz czas pracy na jednym pełnym akumulatorze

Dzięki niezwykle wydajnej produkcji energii przez silnik bezszczotkowy BLDC, czas pracy na jednym w pełni naładowanym akumulatorze wydłuża się do 1.4 raza.

Możliwość długotrwałej, nieprzerwanej pracy

Zastosowanie bezszczotkowego silnika BLDC powoduje obniżenie natężenia prądu, który również jest generatorem ciepła, dzięki czemu wzrost temperatury na obudowie jest redukowany nawet przy pracach przy przemyśle ciężkim, gdzie wymaga się ciągłego i długotrwałego stabilnego działania urządzenia.

SYSTEM AVT – Redukuje drgania nawet o 70 %

Bezszczotkowy silnik prądu stałego BLDC

System dynamicznego tłumienia drgań AVT – jego fenomen polega na zmianie kierunku przepływu ciśnienia powietrza w komorze korbowej i komorze bębna, co pozwala na „aktywne” sterowanie pracą stabilizatora. Powietrze pchane w przeciwnym kierunku niż pracujący tłok, pozwala zredukować drgania narzędzi o 70%.

Elektronarzędzia, w których zastosowano nowoczesną technologię tłumienia drgań AVT, Makita wprowadziła na rynek polski w drugiej połowie 2005 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz oceny
Nasze oceny Allegro
100,0%

klientów poleciło tego sprzedającego przez ostatnie 12 miesięcy

5

zgodność z opisem

5

usługi sprzedającego

-

koszty wysyłki

Oficjalny sklep buythis.pl na Allegro.
Buy This NIP: 8151591888