Profesjonalne sprzątanie ma duże znaczenie w wielu dziedzinach. Podczas gdy warsztat, sklep, hala produkcyjna czy własne cztery ściany wymagają regularnego sprzątania, niektóre firmy wynajmują usługodawców dysponujących środkami czyszczącymi do sprzątania budynków. W przypadku sprzątania zorientowanego na wynik zawsze ważny jest profesjonalny, specjalistyczny sprzęt.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Z odpowiednim odkurzaczem nawet odkurzanie staje się przyjemnością

W pomieszczeniach zamkniętych miotła jest nadal najczęściej wybieranym narzędziem do sprzątania. Miotła może posłużyć do stworzenia podstaw podstawowego sprzątania. Do zamiatania grubego, suchego brudu można użyć miotły, szczotki ręcznej i szufelki. Podłogi w warsztatach zwykle czyści się za pomocą szczotki do szorowania i środka czyszczącego. Do sprzątania miejsca pracy można również użyć odkurzaczy przemysłowych, które mogą odkurzać na mokro i na sucho, są niezwykle wydajne i łatwe w obsłudze.

Odkurzacz do pracy na mokro i sucho to praktyczny zakup do użytku prywatnego i przemysłowego, który ma kilka zalet w porównaniu z odkurzaczem. Przy zakupie należy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii – tak, aby odkurzacz do pracy na mokro odpowiadał naszym potrzebom.

Obszary zastosowań odkurzaczy do pracy na mokro i na sucho

Odkurzacze do pracy na mokro lub na sucho mają tę zaletę, że mogą również pochłaniać wilgoć i płyny. W przypadku odkurzacza do pracy na sucho nawet niewielka ilość wilgoci wystarczy, aby uszkodzić urządzenie. Z kolei odkurzacz do pracy na mokro może zbierać nie tylko wilgotne zanieczyszczenia, ale także bezpośrednio wodę.

Jest to praktyczne w sferze prywatnej, na przykład gdy trzeba odkurzyć wilgotny balkon lub piwnicę. Nawet jeśli do piwnicy dostała się woda, można ją usunąć za pomocą odkurzacza na mokro.

Innym zastosowaniem jest czyszczenie dywanów i tapicerki w domu lub w samochodzie. Powierzchnię tekstylną można wstępnie oczyścić wodą i specjalnym środkiem czyszczącym. Wilgotną tapicerkę lub dywany można następnie odkurzyć. Dotyczy to również gładkich podłóg, takich jak linoleum czy płytki. Odkurzacze do pracy na mokro i na sucho mogą być również wykorzystywane w obiektach komercyjnych lub przemysłowych.

Różnice między odkurzaczami do pracy na mokro i na sucho

W odkurzaczach do pracy na mokro i sucho lub odkurzaczach uniwersalnych rozróżnia się zbieranie i usuwanie wody. Istnieją modele z pojemnikami do zbierania odpadów, które trzeba opróżniać ręcznie. W tym celu można wyjąć pojemnik lub przewrócić całe urządzenie. Modele tego typu są często bardzo tanie w porównaniu z innymi i dobrze nadają się do użytku prywatnego lub na mniejszych powierzchniach.

Inne odkurzacze uniwersalne są wyposażone w korki spustowe, które można otworzyć w celu opróżnienia pojemnika na odpady. Jest to szczególnie przydatne w przypadku czyszczenia większych powierzchni i pochłaniania dużej ilości cieczy. Musi jednak istnieć odpowiednie miejsce do opróżniania zbiornika, ponieważ nie można go wyjąć i opróżnić np. w toalecie lub przenieść do odpowiedniego odpływu.

Większe odkurzacze przemysłowe lub odkurzacze do pracy na mokro i sucho wyposażone w pompę mogą również odprowadzać wodę bezpośrednio za pomocą węża. Umożliwia to zasysanie i usuwanie bardzo dużych ilości materiału. W zależności od modelu możliwe jest uzyskanie kilku tysięcy litrów na godzinę. Jest to praktyczne i użyteczne rozwiązanie, na przykład w przypadku pełnych piwnic i na obszarach przemysłowych.

Oprócz rodzaju zbierania lub odprowadzania wody, istnieją różnice w zasilaniu. Niektóre modele są podłączone za pomocą kabla. Zaletą tego rozwiązania jest to, że czas stosowania nie jest ograniczony. Jest to szczególnie przydatne w przypadku większych powierzchni i związanego z tym dłuższego czasu czyszczenia. W zasięgu ręki musi jednak znajdować się gniazdo elektryczne. Inne modele są wyposażone w akumulator. Oznacza to, że nie są one uzależnione od bliskości gniazdka, ale ich czas działania jest ograniczony czasem pracy baterii. Ponadto akumulator musi być ładowany między kolejnymi użyciami, co zwykle trwa kilka godzin. Może to być wadą w przypadku większych powierzchni do czyszczenia.

Rozróżnia się również odkurzacze do pracy na sucho i mokro oraz odkurzacze piorące. Odkurzacze piorące są również nazywane urządzeniami do odciągania aerozoli. Mogą one rozpylać wodę lub roztwór czyszczący na podłogę lub powierzchnie tekstylne, a następnie ponownie je odkurzać. Dzięki temu czyszczenie tapicerki i dywanów jest bardzo łatwe. W razie potrzeby odkurzacze piorące mogą być jednak używane wyłącznie do odkurzania.

KOSZYK

close