Zapraszamy do przejrzenia szerokiej oferty kluczy nastawnych dostępnych w naszym sklepie internetowym buythis.pl. Jako specjalistyczne narzędzia, klucze nastawne są potrzebne w wielu dziedzinach przemysłu i serwisów naprawczych pojazdów czy też tych specjalizujących się w pracach hydraulicznych. Klucz nastawny to uniwersalne narzędzie, które pozwala na pracę z różnymi średnicami nakrętek i śrub bez konieczności posiadania całego zestawu kluczy o stałych rozmiarach. Są one wyposażone w ruchomą szczękę, która reguluje się poprzez kręcenie uchwytem. Jest to największa zaleta tego rodzaju narzędzi: możliwość łatwego dostosowania ich wielkości do potrzeb użytkownika.

Wyświetlanie 1–48 z 110 wyników

Opis kluczy nastawnych

Na buythis.pl klucz nastawny występuje pod nazwami klucze nastawne – angielskie, szwedzkie, francuskie oraz hydrauliczne, gdzie zapoznać się można z pełną ofertą kluczy. Klucz angielski jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym modelem – klucz został zbudowany w charakterystyczny sposób: obydwie szczęki są równoległe podczas pracy dzięki umieszczeniu punktu oparcia blisko dolnej szczęki poruszanej za pomocą horyzontalnie zamocowanej śruby nastawnej. Klucz szwedzki ma szczęki ustawione pod innym kątem co sprawia, że doskonale nadaje się do mocniejszego dokręcania lub poluzowywania nakrętek. Natomiast klucz hydrauliczny oferuje niewielką dźwignię dla większych sił podczas mniej precyzyjnych prac hydraulicznych lub możliwości rozwarcia klucza przy dużych średnicach. Do tego typu prac najczęściej wykorzystywane są narzędzia nastawne, gdzie długość całkowita klucza determinuje konieczność sporej przestrzeni pracy. Klucz nastawny francuski posiada szeroki uchwyt, dzięki czemu kręcenie uchwytem klucza staje się łatwiejsze, ale wymaga od producenta narzędzia wykorzystania wysokiej jakości materiałów użytych do jego produkcji.

Różnorodność zastosowań

Uniwersalność kluczy nastawnych czyni je świetnym wyborem do różnego rodzaju prac monterskich oraz remontowych. Sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie jest konieczność częstego doboru i zmiany średnicy roboczej za pomocą poziomej śruby nastawnej (np.: montaż mebli). Brak konieczności dobrania odpowiedniego wymiaru klucza, a po prostu zmiana jego rozmiaru w trakcie pracy – na samej nasadce, znacznie ułatwia i skraca pracę. Rozwiązania tego typu najlepiej sprawdzają się przy mniej precyzyjnych pracach. Wykorzystanie klucza nastawnego pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc i odkręcenie ciężkich do złapania innym narzędziem połączeń.

Charakterystyka kluczy nastawnych

Główną cechą charakterystyczną kluczy nastawnych jest płynna regulacja szerokości szczęk za pomocą suwaka czy śruby nastawnej umieszczonej w dolnej części uchwytu narzędzia. W tego typu narzędziach szczęki są dodatkowo wyprofilowane tak, aby doskonale pasowały do detali o nieregularnych kształtach np. zróżnicowanymi średnicami lub mocno zużytymi bokami.

Rodzaje kluczy nastawnych

1. Klucz nastawny typu angielskiego – jest najbardziej popularnym i uniwersalnym rodzajem klucza nastawnego.

2. Klucz szwedzki – szczęki są pod kątem, co pozwala na lepsze wytworzenie momentu obrotowego.

3. Klucz hydrauliczny – służy do prac związanych z hydrauliką siłową gdzie wymagane jest duże momenty dokręcające

4. Klucz francuski – wraz z kluczem angielskim to jeden z najpopularniejszych modeli stosowany prawie we wszystkich operacjach śrubowych.

5. Klucz konusowy – posiada stożkowe szczęki, które doskonale pasują do nakrętek kompozytowych lub plastikowych, wykorzystywany np. w przemyśle ceramicznym czy stoczniowym

6. Klucz rowerowy – specjalistyczne narzędzie o małych gabarytach i regulowanym rozstawie szczęk idealnie nadający się do serwisowania rowerów

7. Klucz do rur „małpi” (Stilson) – popularny nie tylko u hydraulików ale również blacharzy oraz instalatorów stalowych konstrukcji

Nowym, z pośród typów kluczy nastawnych, są dostępne w naszym sklepie samonastawne klucze serii Joker marki Wera – dzięki nietuzinkowej budowie automatycznie dopasowują rozmiar szczęk klucza, gdzie pracuje ruchoma szczęka klucza, do wielkości nakrętki, co znacząco usprawnia pracę. Ten wysokiej jakości klucz pozwala na szybkie manipulacje nawet jedną dłonią. Ten rodzaj szeroko wykorzystywanych kluczy należy zaliczyć do kluczy nastawnych, występują one jednak w kategorii kluczy płaskich dla lepszego wskazania ich faktycznego zastosowania.