Młot kujący i wyburzeniowy znajdują zastosowanie tam, gdzie młotowiertarka nie daje już rady. Do rozbijania bardzo masywnych materiałów, takich jak beton, mur, asfalt lub płytki i cegły, należy stosować narzędzia o dużej mocy i sile uderzenia, takie jak młoty do kucia i młoty wyburzeniowe. W tej kategorii oferujemy młoty wyburzeniowe dla profesjonalistów najlepszych marek, takich jak Bosch, Makita, Graphite, DeWalt czy Milwaukee. Poniżej znajdziesz kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie młotka do kucia lub wyburzania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Młot kujący czy młot wyburzeniowy?

Przed podjęciem decyzji, czy użyć młotka do dłutującego czy młotka wyburzeniowego, należy rozważyć odpowiednie obszary zastosowań.

Dla obu typów młotków ważne są następujące kryteria:

  • Waga
  • Wibracje
  • Moc
  • Siła uderzenia
  • System mocowania narzędzi
  • Akcesoria
  • Obszary zastosowania młotka do dłutowania

Młotek kujący może się doskonale sprawdzić w przypadku dłutowania i rozbijania ścian. Ze względu na niewielki ciężar i łatwość obsługi młotek do kucia jest odpowiednim narzędziem do mniejszych prac rozbiórkowych. Młot dłutujący upraszcza obsługę dzięki lekkiej konstrukcji i oferuje wszechstronne zastosowania z dużą liczbą uderzeń podczas obróbki płytek, cegieł i betonu przy użyciu różnych osprzętów.

Obszary zastosowania młota wyburzeniowego

W przypadku większych prac rozbiórkowych oraz grubych warstw betonu lub asfaltu zaleca się stosowanie mocnego młota wyburzeniowego o dużej liczbie uderzeń. Młot wyburzeniowy umożliwia szybką i efektywną pracę. Oprócz młotów wyburzeniowych z napędem elektronicznym, w naszym sklepie znajdziesz również młoty pneumatyczne i wiertarki pneumatyczne.

Jakie kryteria są ważne dla młotów wyburzeniowych i młotów do kucia?
Praca z młotem wyburzeniowym oznacza wysiłek fizyczny i nie jest przeznaczona dla słabych fizycznie osób. Szczególnie w przypadku profesjonalnego zastosowania przez osoby, które w swojej codziennej pracy wykonują wiele prac związanych z wyburzaniem przy użyciu młotów, waga młota wyburzeniowego jest bardzo ważnym aspektem. Do użytku stałego oraz podczas prac na sufitach i ścianach zaleca się stosowanie młotka do kucia o możliwie najmniejszej wadze.

Innym ważnym kryterium wyboru pod względem komfortu pracy operatora są drgania młota. Renomowani producenci, tacy jak Bosch Professional czy Makita, oferują systemy tłumienia drgań, które umożliwiają pracę w sposób mniej męczący i bardziej komfortowy. W przypadku bardziej kompaktowych konstrukcji w ofercie znajdują się narzędzia z dodatkowym uchwytem. Zapewnia to dodatkową przyczepność i pochłania drgania.

Młot wyburzeniowy – moc i siła uderzenia

Moc i siła uderzenia mają duże znaczenie dla szybkości usuwania materiału i postępu prac w profesjonalnych branżach, takich jak budowa dróg. Przy budowie dróg i dużych pracach rozbiórkowych przydatne są młoty pneumatyczne lub spalinowe, które umożliwiają mobilność. Do powszechnych prac remontowych i renowacyjnych, a także dla majsterkowiczów, dobrze nadają się młoty wyburzeniowe z napędem elektrycznym, ponieważ są wygodne w pracy ze względu na swoją wagę i niższy poziom hałasu. Elektryczne młoty wyburzeniowe o mocy do 2000 W i energii do 20 J zapewniają dobre wyniki wyburzania. Im więcej uderzeń, tym szybszy postęp prac. W tej kategorii dostępne są młoty kujące i wyburzeniowe o prędkości udaru około 1300 obr/min i większej. Aby uzyskać precyzyjne wyniki pracy przy różnych właściwościach materiału, liczbę uderzeń należy regulować w sposób zmienny.

Aby móc używać różnych dłut, takich jak dłuta płaskie, szerokie lub spiczaste, do młota wyburzeniowego, warto zaopatrzyć się w system mocowania narzędzi zapewniający wysoki komfort pracy. W tym przypadku zaleca się stosowanie młota wyburzeniowego z systemem uchwytu SDS. Umożliwia to szybką wymianę dłut i zapewnia bezpieczną obsługę. Większość narzędzi oferowanych w tej kategorii posiada system mocowania SDS. Większe modele, przeznaczone do zastosowań wymagających większej siły, są również dostępne w wersjach z dużym wałem wielowypustowym i sześciokątem w kilku wymiarach.

Aby zapewnić uniwersalność młota wyburzeniowego, nasza oferta zawiera nie tylko trwałe narzędzia z wysokiej jakości silnikami, solidnymi mechanizmami udarowymi i wytrzymałymi obudowami, ale także szeroki wybór akcesoriów. Oprócz różnych dłut dostępne są także inne specjalne przystawki, adaptery, uchwyty, smary, dodatkowe uchwyty i walizki transportowe. Wybór produktów obejmuje także młoty kujące i młoty wyburzeniowe, które w zakresie dostawy zawierają już bogate wyposażenie dodatkowe.

Aby bezpiecznie pracować z młotem wyburzeniowym, nie należy zapominać o środkach ochrony indywidualnej (PPE). Okulary ochronne i ochrona słuchu są niezbędne i dostępne w kategorii Ochrona pracy i odzież robocza.

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na to, które kryteria młota do kucia lub wyburzania są decydujące dla danego obszaru zastosowania.

KOSZYK

close