Każde narzędzie służy zazwyczaj do dedykowanego jemu zastosowania, takie jak na przykład czyszczenie i odrdzewianie lub cięcie kamienia i metalu, do których w naszym sklepie znajdziesz odpowiednie materiały ścierne. Do wielu zastosowań można użyć tarcz tnących, tarcz szlifierskich lub tarcz listkowych.

Wyświetlanie 1–24 z 1555 wyników

Ostrzenie, polerowanie, cięcie, szlifowanie

Materiały ścierne są odpowiednie do obróbki zgrubnej i dokładnej. W zależności od zastosowania, narzędziu do szlifowania stawiane są różne wymagania. Oprócz ręcznych materiałów ściernych, takich jak papier ścierny lub osełki, kategoria ta obejmuje również tarcze ścierne, tarcze do cięcia metalu i pasy ścierne do szlifierek taśmowych. Aby upewnić się, że w szerokim asortymencie znajdą Państwo materiał ścierny odpowiedni do danego zastosowania, nasi wyspecjalizowani dealerzy oferują bezpłatne porady ekspertów.

Odpowiednie szlifowanie ma decydujące znaczenie

Materiały ścierne są wykorzystywane do wielu różnych zastosowań. Można ich używać do ostrzenia narzędzi, szlifowania powierzchni lub czyszczenia obrabianych przedmiotów. W zależności od zastosowania, materiały ścierne są dostępne z różnych materiałów i o różnej wielkości ziarna.

Kamienie ścierne są używane do ręcznego gładzenia narzędzi. Do szybszego ostrzenia wierteł, dłut lub noży zaleca się stosowanie szlifierek stołowych lub taśmowych oraz odpowiednich kamieni szlifierskich lub taśm szlifierskich. Kamienie szlifierskie są również dostępne z okrągłym trzpieniem do mocowania w wiertarkach lub szlifierkach prostych.

Istnieje wiele różnych szlifierek do profesjonalnej obróbki powierzchni. Do każdego z nich potrzebne są odpowiednie materiały ścierne. Na przykład szlifierki orbitalne wymagają zastosowania papierów ściernych o różnej ziarnistości i dokładnie dopasowanych do urządzenia.

KOSZYK

close